Facebook open

Coraz częściej i chętniej podróżujemy po kraju i świecie – wynika z raportu CBOS. Wakacje już za klka tygodni, większość z nas ma już plany urlopowe. Kto i dokąd w tym roku wyjedzie?

W tym roku 58 proc. Polaków, czyli o 6 proc. więcej niż w roku ubiegłym, planuje spędzić chociaż krótki urlop poza miejscem zamieszkania, w celach wypoczynkowych bądź turystycznych. Przeważnie są to osoby z wyższym (84 proc.) bądź średnim (66 proc.) wykształceniem. Przeważnie podróżujemy po kraju – prym wiodą województwa pomorskie, małopolskie i zachodniopomorskie. Ok. 13 proc. z nas wyjeżdża za granicę. A jakie kraje najchętniej odwiedzamy? W 2014 roku najczęściej wyjeżdżaliśmy do Niemiec (22 proc.), Chorwacji (14 proc.), Czech (13 proc.) i Hiszpanii (13 proc.).

Zaczynamy preferować coraz krótsze urlopy, zapewne w wyniku nawału pracy i niemożności wzięcia wielu wolnych dni. W 2010 roku osób wyjeżdżających na nie dłużej niż 7 dni było 8 proc., a w 2014 roku już 20 proc. Dla wielu Polaków urlop dwutygodniowy i dłuższy staje więc tylko marzeniem.

baner CACI

Nowy, interaktywny EDEN

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards

Phytomer 300x300

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz