Facebook open

Kapsuła odpływowa

Kapsuła floatingowa zapewnia nieziemskie doznania w postaci najgłębszego odprężenia, jakie można sobie wyobrazić. Poznaj floating – niezwykle atrakcyjny zabieg relaksacyjny.

Głęboki relaks w całkowitej ciszy i bez towarzystwa innych osób to dziś niezwykle pożądany towar deficytowy. Trudno znaleźć czas dla siebie, a jeszcze trudniej odciąć się od wszystkiego tak, by odnaleźć błogi spokój.  A jednak można to osiągnąć, dzięki najnowocześniejszym osiągnięciom technologii stosowanej w ośrodkach SPA & Wellness. Prawdziwie kosmiczny relaks zapewnia kapsuła floatingowa.

Co to jest kapsuła floatingowa?

Kapsuła floatingowa to cud nowoczesnej odnowy biologicznej. Kształtem przypomina kapsułę kosmiczną, a znajduje się w niej około trzydziestocentymetrowa warstwa wody bogatej w sól. Podczas seansu unosimy się na wodzie jak w Morzu Martwym. Kapsuła odpływowa jest dźwiękoszczelna i można w niej również wyłączyć oświetlenie. Woda ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała człowieka. Całkowite wyeliminowanie bodźców zewnętrznych gwarantuje możliwość najgłębszego odprężenia. Takie warunki pozwalają na odczucia podobne do stanu nieważkości, w którym ciało niemal lewituje (słowo floating oznacza zresztą lewitację), a umysł znajduje ukojenie. Warto pamiętać, że kapsuła floatingowa ma również inne nazwy takie jak: kapsuła odpływowa, kapsuła relaksacyjna czy komora deprywacyjna.

Kapsuła floatingowa z solą EPSOM

W większości miejsc oferujących wypoczynek w kapsule floatingowej znajduje się woda z dodatkiem soli. Wpływa ona pozytywnie na narządy ruchu – od wieków solanka jest przecież stosowana w uzdrowiskach. Są jednak i takie ośrodki SPA, jak np. Studio Sante Uzdrowisko Miejskie w Warszawie, w których woda w kapsule odpływowej zawiera nie tylko najczystszą na Ziemi sól himalajską, lecz także dodatek soli EPSOM. Ta specjalna sól, nazywana inaczej siarczanem magnezu, kryje w sobie bogactwo siarki i magnezu, zapewniających urodę i zdrowie. Floating w kapsule, która jest wypełniona wodą z dodatkiem soli EPSOM, wspaniale poprawia kondycję skóry i włosów oraz ma jeszcze większe działanie antystresowe. Szukając seansów floatingu w SPA & Wellness, sprawdź, czy woda w kapsule zawiera zwykłą sól, czy także prozdrowotną sól EPSOM.

Kąpiel w kapsule floatingowej – efekty

Floating to zabieg całkowicie bezpieczny, głęboko regenerujący. Seans w kapsule floatingowej jest polecany nawet kobietom w II i III trymestrze ciąży, ponieważ odciąża kręgosłup, łagodzi bóle mięśni, a nawet relaksuje maleństwo. Korzyści wynikających z kąpieli jest jednak dużo więcej, a wśród nich są:

 • redukcja stresu i napięcia
 • pozbycie się zmęczenia
 • łagodzenie lęków, nerwic, depresji, uzależnień
 • zwiększenie koncentracji i szybsze uczenie się
 • większa kreatywność
 •  osiągnięcie stanów medytacyjnych
 • dobry, głęboki sen – zmniejszenie zaburzeń snu, w tym: bezsenności
 • poprawa przemiany materii
 • wspomaganie leczenia m.in. chorób układu oddechowego, artretyzmu, reumatyzmu.

Ze względu na nieinwazyjność zabiegu oraz niezliczone korzyści dla zdrowia i urody, floating jest polecany niemal każdemu, zwłaszcza zaś osobom żyjącym w stresie (np. dyrektorom, managerom), sportowcom, osobom w trakcie rehabilitacji po urazach.

Jak przygotować się do sesji w kapsule floatingowej?

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z kąpieli w kapsule floatingowej, należy odpowiednio przygotować się do zabiegu:

 • 1 dzień przed wizytą – zrezygnuj z golenia włosów na mokro oraz depilacji, aby uniknąć pieczenia i podrażnienia skóry przez roztwór wody z solą
 • w dniu wizyty – nie pij alkoholu, nie zażywać żadnych substancji, mogących zaburzać percepcję. Nie przejadaj się, zamiast tego zjedz coś lekkostrawnego.
 • tuż przed wejściem do kapsuły – dokładnie umyj ciało pod prysznicem, zmyj kosmetyki (makijaż, balsam do ciała). Dzięki temu lecznicze składniki, które znajdują się w solance lepiej wnikną w głąb skóry.

Zabierz ze sobą klapki i ręcznik. Możesz pozostać w kostiumie kąpielowym, jeśli tak czujesz się lepiej. Możesz także skorzystać z floatingu nago. Podczas kąpieli przydadzą się zatyczki, chroniące uszy przed dostaniem się do nich wody. Zwykle są dostępne na miejscu, podobnie jak żel pod prysznic, szampon i suszarka do włosów.

Floating – ile kosztuje i gdzie można skorzystać z zabiegu?

Zabieg floatingu cieszy się coraz większą popularnością. Z kapsuły floatingowej można skorzystać w wielu uzdrowiskach w całej Polsce. W Warszawie to absolutny hit, którego można doświadczyć w Studio Sante Uzdrowisko Miejskie. Kąpiel trwa zazwyczaj 50 minut, a cena za pojedynczy seans w kapsule odpływowej wynosi niewiele ponad 100 zł. Wykupując floating w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim, można skorzystać z promocji w formie półgodzinnego pobytu w strefie saun i basenów.

Floating Warszawa, SPA Studio Sante zaprasza!

WIĘCEJ O STUDIO SANTE ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

baner CACI

Nowy, interaktywny EDEN

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards

Phytomer 300x300

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz