Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Bezpieczny Hotel nad jeziorem.

Kiedyś, mówiąc „bezpieczny hotel”, mieliśmy na myśli obiekt stosujący się do zasad BHP. Dzisiaj wyrażenie to nabrało nowego znaczenia. W którym hotelu poczujesz się bezpiecznie?

Właściwie każdy hotel, który wznowił działalność po przestoju związanym z koronawiruem, to dzisiaj Bezpieczny Hotel. A przynajmniej taki powinien być. Decydując się na otwarcie, jego właściciele i pracownicy mają bowiem obowiązek przestrzegania restrykcyjnych zasad higieny i nowych wytycznych GIS . Dzięki otwarciu hoteli i innych obiektów noclegowych, w których w trosce o zdrowie gości oraz pracowników wdrożono specjalne procedury bezpieczeństwa, znów możemy podróżować po Polsce.

Jesteśmy spragnieni wyjazdów. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne etapy odmrażania gospodarki, które umożliwią nam swobodne podróżowanie i spędzanie czasu zgodnie z własnymi upodobaniami. Potrzebujemy wyrwania się z czterech ścian, oderwania od codzienności, odstresowania, kontaktu z naturą i powrotu do normalności. Ale zmieniły się nasze priorytety. Poczucie bezpieczeństwa – rozumiane jako bezpieczeństwo zdrowotne – i związane z tym działania minimalizujące ryzyko zakażenia wirusami, odgrywają znacznie ważniejszą rolę niż dawniej.

BEZPIECZNY HOTEL TO BEZPIECZNY GOŚĆ

Przymiotnik bezpieczny odmieniany jest dzisiaj przez wszystkie przypadki w każdej dziedzinie życia, w tym również w odniesieniu do turystyki, podróży i hoteli. Czym jest więc dzisiaj wspomniany w tytule Bezpieczny Hotel?

Bezpieczny Hotel to Bezpieczny Gość. hotel, w którym oprócz przepisów BHP i prawa pracy, restrykcyjnie podchodzi się do kwestii czystości i higieny (z doświadczenia wiemy, że w praktyce różnie to wygląda). Internet i social media od wielu lat są sprzymierzeńcami gości, a hotelarze muszą się liczyć z ich opiniami i ocenami, które wystawiane są on-line i z prędkością światła docierają nie tylko do znajomych, ale też do wielu innych potencjalnych klientów. Teraz obiekty będą musiały postarać się jeszcze bardziej, wprowadzając podwyższone standardy w dziedzinie higieny. Higiena i czystość to dziś absolutny priorytet w bezpiecznym hotelu. Nowe standardy wzbudzają zaufanie gości, zwiększają ich poczucie bezpieczeństwa i nakłaniają do powrotu.

Bezpieczny Hotel to taki, w którym przestrzega się wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju i GIS, a czasem robi nawet dużo więcej..., a swoich gości informuje o wszystkich tego typu poczynaniach, by przełamać ich opory i zapewnić, że mogą czuć się bezpiecznie. Bezpieczne hotele do dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni wykorzystują najróżniejsze technologie: ozonowanie, lampy UV, fumigację, czy inne nowoczesne rozwiązania stosowane m.in. w NASA i Pentagonie (Hotel Arłamów). By zapewnić gości o poważnym podejściu do czystości, hotele „opowiadają” im o regularnej wymienianych, czyszczanych i dezynfekowanych filtrach w wentylatorach i klimatyzatorach. Wprowadzają też własne dodatkowe procedury (niewymagane przez GIS), jak np. bezdotykowe mierzenie temperatury również gościom (Hotel Arłamów w Bieszczadach, Zamek Topacz pod Wrocławiem), bezdotykowy check-in (Modrzewie Park Hotel), pieczętowanie pokoi przygotowanych dla kolejnych gości (sieć Hilton), 24-godzinny odpoczynek pokoi (Hotel Nawigator w Szczawnicy). Niektóre udogodnienia zamieniane są w dodatkowe atrakcje, jak np. możliwość skorzystania z koszy piknikowych zamiast klasycznych posiłków w Zamku Karpniki nieopodal Jeleniej Góry.

Goście pytani, czy zgadzają się na te procedury i czy nie przeszkodzą im w spędzeniu udanego i bezstresowego urlopu, odpowiadają, że „dopóki procedury te nie godzą w naszą godność, a ich celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa nam wszystkim, nie mamy nic przeciwko”. Choć często dodają, że nie chcieliby – na ile to tylko możliwe – żeby na każdym kroku przypominano im, że koronawirus czai się za rogiem – bo to nie sprzyja relaksowi. „Nie unikniemy pracowników i gości w maseczkach (przynajmniej do czasu ich odwołania) – ale do tego przyzwyczailiśmy się już na ulicach. Dobrze byłoby jednak, żeby inne procedury były dyskretne i nieuciążliwe. Do nich też z czasem się przyzwyczaimy”.

Bezpieczny Hotel Zamek Karpniki

BEZPIECZNE HOTELE W POLSCE

Z badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że Polacy nie zamierzają zrezygnować z podróżowania. Aż 30 proc. planuje wyjazd turystyczno-wypoczynkowy w ciągu kilku najbliższych tygodni. 87 proc. z nich preferuje podróże po Polsce. Z przyczyn oczywistych są one póki co ciągle łatwiejsze i bezpieczniejsze, co daje szanse obiektom noclegowym na odrobienie strat.

My też w ramach akcji #PolskaCzekaNaCIEBIE zachęcamy turystów do spędzania wakacji i weekendów w Polsce, do zwiedzania polskich zabytków, korzystania z najciekawszych atrakcji w naszym kraju oraz z bogatej bazy noclegowej, która błyskawicznie dostosowuje się do nowych warunków. Zachęcamy też do pełnych relaksu pobytów w obiektach SPA & wellness. Każdy hotel otwarty na nowo to Bezpieczny Hotel. Wprawdzie z basenów, saun, pełnej oferty SPA czy sal fitness ciągle jeszcze nie można swobodnie korzystać, ale to się niedługo zmieni. Poza tym w wielu obiektach jest możliwość rezerwowania tych przestrzeni na określoną godzinę na wyłączność.

Do akcji #PolskaCzekaNaCIEBIE przyłączyło się wiele Bezpiecznych Hoteli, którym – podobnie jak nam – leży na sercu promocja Polski i przywrócenie ruchu turystycznego w naszym kraju. Hotele, które funkcjonują według nowych procedur opracowanych na podstawie wytycznych GIS oraz WHO to m.in.:

# Bezpieczny Hotel pod Warszawą – Hotel Afrodyta Business & SPA w Radziejowicach. Butikowy hotel tworzony przez ludzi z pasją, od zawsze ceniony przez gości za czystość, indywidualne podejście do klientów i obsługę.

# Bezpieczny Hotel w Gdyni – Quadrille Hotel & SPA. Jako obiekt butikowy, a do tego dedykowany dorosłym, z natury wyróżnia się kameralnością i przestronnością, zapewnia więc gościom komfort i bezpieczeństwo.

# Bezpieczny Hotel w Zakopanem – Nosalowy Dwór Resort & Spa i Nosalowy Park Hotel & Spa, to rozległe resorty zapewniające gościom bezpieczeństwo, mnóstwo atrakcji oraz – mimo aktualnej sytuacji – spokojny i komfortowy pobyt. W pakietach wakacyjnych wprowadzono elastyczne warunki anulacji rezerwacji umożliwiające bezkosztową rezygnację z przyjazdu do 7 dni przed planowaną datą pobytu.

a także:

# Bezpieczny Hotel w Karpnikach – Zamek Karpniki nieopodal Jeleniej Góry. 20 pokoi w przestronnym zamku zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Szansa spotkania innych gości na zamkowych korytarzach jest naprawdę niewielka, co zwiększa bezpieczeństwo gości i obsługi. A wokół 140 ha terenu zielonego, który zapewnia gościom odpowiedni dystans od innych osób, a jednocześnie pozwala na wyciszenie się i relaks na łonie natury bez wyrzeczeń.

# Bezpieczny Hotel w Czorsztynie – Hotel Kinga u stóp Pienin i Gorców. Czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w okolicy, zapewniającej wyjątkowo czyste powietrze i dający duże możliwości aktywnego wypoczynku.

# Bezpieczny Hotel w Kliczkowie – Zamek Kliczków nieopodal Bolesławca w woj. dolnośląskim. Ze względu na duże przestrzenie, nie ma obaw o zbyt dużą liczbę osób skupiających się w jednym miejscu. Zamek posiada rozległą powierzchnię rekreacyjną i duży park (4 ha). Tutaj każdy gość będzie czuł się komfortowo, mając możliwość spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

# Bezpieczny Hotel w Szczawnicy – Hotel Nawigator *** Obiekt zlokalizowany w otoczeniu Parku Zdrojowego, z widokiem na Pieniny. Dla gości przygotował rabaty za pobyty powyżej 3 dni (nawet 20% przy 6 noclegach) w ofercie Dłużej = Taniej.

– Modrzewie Park Hotel ***** – Luksusowy, butikowy obiekt o pięciogwiazdkowym standardzie przygotowuje się na przyjęcie gości od 10 czerwca. Kameralny, położony u stóp Pienin zapewnia bezpieczeństwo i usługi na najwyższym poziomie.

# Bezpieczny Hotel na Mazurach – Hotel Ognisty Ptak *** w Węgorzewie. Największym atutem obiektu jest jego ulokowanie, w samym sercu zielonych płuc Polski, a także posiadanie domków, które idealnie sprawdzą się w obecnej sytuacji.

– Zalesie Mazury Active SPA w Barczewie. Rozległy teren nad jeziorem z dużą ilością atrakcji i możliwością spędzania czasu na świeżym powietrzu. Można tu mieszkać również w domkach, zapewniających odosobnienie.

# Bezpieczny Hotel na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – Poziom 511 Design Hotel & SPA w Podzamczu. Butikowy i kameralny obiekt (42 pokoje) położony z dala od zgiełku miasta, wśród skał i zieleni, oddalony od innych zabudowań.

# Bezpieczny Hotel w Polanicy-Zdroju – Villa Alina Medical&SPA ****. Położony tuż przy Parku Zdrojowym w uzdrowisku, butikowy obiekt medical SPA zapewnia kameralną atmosferę i uzdrowiskowy klimat.

# Bezpieczny Hotel pod Wrocławiem – Zamek Topacz Resort & Art SPA w Ślęży. Przestrzeń, oddalenie od dużych skupisk ludzkich i kameralne budynki z pokojami hotelowymi to atuty, które nabrały szczególnego znaczenia w nowej rzeczywistości.

 Polityka bezpieczeństwa - Modrzewie Park Hotel SPA

GDZIE CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE?

Z ruchu na platformach rezerwacyjnych i w wyszukiwarkach obiektów noclegowych wynika, że znacząco wzrosło zainteresowanie mniejszymi miejscowościami, a wśród obiektów noclegowych – ośrodkami, które gwarantują dystans społeczny. Do tych ostatnich należą m.in.: gospodarstwa agroturystyczne gwarantujące niewielką liczbę gości, domki letniskowe zapewniające odosobnienie, butikowe hotele z małą liczbą pokoi czy rozległe resorty zapewniające możliwość spędzania czasu z dala od innych. Szukamy miejsc, w których nie będzie tłumów. Omijamy też miejsca mało znane, nie decydujemy się na nowości o niepotwierdzonej renomie, nie eksperymentujemy. Chętnie wybieramy miejsca kameralne, które dobrze się nam kojarzą, ale oczekujemy od nich, że będą spełniały wszystkie nowe wymogi sanitarne.

– Nie zamierzamy rezygnować z letniego wyjazdu. Szukając bezpiecznego hotelu na wakacje z dziećmi, bierzemy pod uwagę ośrodki, w których już byliśmy, najlepiej nam się kojarzą, pamiętamy, że były czyste, schludne i miały miłą obsługę – opowiada nasza czytelniczka, Joanna Nieśpielak, która jak co roku planuje wyjazd z rodziną do hotelu SPA, najlepiej z basenem. – Sprawdzamy też, w jaki sposób hotel dostosował się do aktualnych wymogów bezpieczeństwa zdrowotnego i w jaki sposób o tym informuje gości. Poważne potraktowanie tematu jest dla nas gwarancją, że na miejscu będziemy czuć się bezpiecznie, bo nie spotkamy się z ignorowaniem procedur. Mamy nadzieję, że do wakacji będą też czynne baseny, bo dzieci nie wyobrażają sobie wakacji bez tego.

CZY BEZPIECZNY HOTEL TO HOTEL CERTYFIKOWANY?

Z badań przeprowadzonych w kwietniu przez Polską Organizację Turystyczną na reprezentatywnej grupie ponad 1000 respondentów wynika, że wśród najważniejszych czynników branych pod uwagę przez turystów przy organizacji wyjazdów pojawił się ten związany z aktualną sytuacją epidemiczną – wprowadzenie przez obiekt podwyższonych standardów higienicznych. Fakt ten ważny jest dla 82 proc. turystów, w tym dla połowy z nich (41 proc.) jest bardzo ważny.

W sieci pojawiły się setki wpisów z hasłem „bezpieczny hotel”. Pojedyncze hotele i całe sieci hotelowe tworzą nowe kodeksy i procedury, definiują na nowo normy czystości, uwzględniając aktualne wytyczne GIS. A wszystko po to, żeby przekonać gości, że będą u nich bezpieczni. Coraz częściej mówi się też o higienicznej certyfikacji, która zagwarantuje gościom i pracownikom poczucie bezpieczeństwa i potwierdzi przestrzeganie przez obiekty odpowiednich norm bezpieczeństwa i protokołów utrzymania czystości. Nie brakuje firm, które próbują zarobić na koronawirusie, oferując hotelom i obiektom gastronomicznym płatną certyfikację, a nawet udział w konkursach higienicznych:).

Jak więc pogodzić potrzebę gości i nie narażać hoteli, już teraz borykających się z problemami finansowymi, na dodatkowe koszty? Odpowiedzią wydaje się powierzona Polskiej Organizacji Turystycznej dwuetapowa certyfikacja hoteli i obiektów noclegowych. POT przeprowadzi ją we współpracy z Regionalnymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi. Certyfikacja jest dobrowolna i bezpłatna, o czym zapewnia Robert Andrzejczyk, prezes POT. Pierwszy etap polega na autocertyfikacji – czyli wypełnieniu ankiety potwierdzającej spełnianie określonych wymogów (zgodnych z wytycznymi GIS). Po akceptacji ankiety przez POT obiekt otrzyma certyfikat „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Drugim etapem będzie weryfikacja. Losowo wybierane obiekty będą kontrolowane przez przedstawicieli LOT-ów, ROT-ów lub POT-u. Ten etap również jest bezpłatny. Jeśli jednak podczas kontroli stwierdzone zostaną uchybienia sanitarne, obiekt straci możliwość używania certyfikatu i dopiero po wprowadzeniu działań naprawczych i ponownym przejściu kontroli (tym razem już na koszt obiektu), będzie mógł ponownie używać znaku „Obiekt bezpieczny higienicznie”.

Dodatkowym atutem udziału w programie jest przewidziane przez Polską Organizację Turystyczną wsparcie marketingowe dla obiektów zarejestrowanych w programie. Kampania promocyjna ma być prowadzona na rynku krajowym, a także na rynkach zagranicznych.

Obiekt bezpieczny higienicznie POT

BEZPIECZNY HOTEL, A BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE

Dla gości równie ważne jak bezpieczeństwo zdrowotne jest też bezpieczeństwo finansowe. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, trudno przewidzieć przyszłość, więc możliwość bezpłatnej rezygnacji z rezerwacji jest niezwykle istotna. Dlatego Bezpieczny Hotel to też taki, który daje gościom poczucie bezpieczeństwa finansowego. Przykładowo Nosalowy Dwór Resort & Spa i Nosalowy Park Hotel & Spa w Zakopanem w pakietach wakacyjnych wprowadziły elastyczne warunki anulacji rezerwacji, umożliwiające bezpłatną rezygnację z przyjazdu do 7 dni przed planowaną datą pobytu. Termin rezerwacji można też przełożyć na inny okres lub otrzymać voucher do wykorzystania z ustalona datą realizacji. Każde zapytanie gościa traktowane jest elastycznie i indywidualnie. Przy rezerwacji pobytu w każdym hotelu warto o to dokładnie dopytać.

SPRAWDŹ, JAKIE PROCEDURY CZEKAJĄ NA CIEBIE W HOTELACH

BEZPIECZNE SPA W CZASACH KORONAWIRUSA

Już wkrótce... #BezpiecznyBasen, #BezpiecznyAquapark

 

 

 

Podobne artykuły

Od 4 maja hotele, pensjonaty i obiekty noclegowe znów mogą przyjmować gości. 18 maja dopuszczono w nich funkcjonowanie restauracji i gabinetów SPA. Sprawdź, jakie obowiązują procedury i obostrzenia?
Dlaczego właśnie teraz, w czasie wciąż trwającej epidemii, najlepiej wybrać się do SPA? I czy SPA na pewno jest dla nas bezpieczne?
Bezpieczny basen. Czy w dobie koronawirusa takie baseny w ogóle istnieją? Chlor zabija wirusy. Woda w basenach, jacuzzi, SPA i wodnych placach zabaw jest więc bezpieczna. Kluczem do pełnego bezpieczeństwa jest zachowanie dystansu.
Przynajmniej połowa z nas to ozdrowieńcy. Zdumiewające wyniki badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w uzdrowisku Muszyna  – podaje Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP
W czasie pandemii COVID-19 trzeba zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach i regularne picie wody – ocenia dr Gordan Lauc, ekspert w dziedzinie glikanów. Nasze śluzówki nie ulegają wówczas wysychaniu i stanowią mocniejszą barierę dla wirusów.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz