Facebook open

SPA dla kobiet w ciazy

„Jestem w ciąży, czy mogę pójść do SPA?” Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: czy spa dla kobiet w ciąży jest bezpieczne? Podpowiadamy, jakie zabiegi w ciąży są bezpieczne i najbardziej odpowiednie.

SPA dla kobiet w ciąży – pójść czy nie pójść?

„Ciąża to nie choroba! Tak mówi każdy, kto nie był w ciąży! W rzeczywistości ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu i psychiki. Poranne mdłości, zmienne nastroje, rozstępy na brzuchu, bóle kręgosłupa to coś, co dotyczy wielu pań w ciąży. Co może zrobić przyszła mama, by zadbać o siebie? Pójść do SPA! Obecnie coraz więcej ośrodków, w tym również Studio Sante Uzdrowisko Miejskie, wzbogaca ofertę w dedykowane zabiegi dla kobiet w ciąży, np. masaże, zabiegi relaksujące czy zabiegi na twarz. Jeśli nie mamy wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych, warto z nich skorzystać!

Masaż w ciąży

Masaż w ciąży może wspaniale poprawić samopoczucie przyszłej mamy. Zwiększający się brzuszek obciąża zwłaszcza kręgosłup lędźwiowy, powodując jego ból i zmniejszając komfort codziennych czynności. Nierzadko w II, a zwłaszcza III trymestrze ciąży pojawiają się obrzęki na nogach, ból łydek czy puchnące nadgarstki. Ciąży towarzyszy też ciągły stres i zmęczenie. Na te wszystkie dolegliwości znakomicie pomaga masaż, zwłaszcza jeśli jest dopasowany do specjalnych potrzeb kobiet w ciąży. Musi być delikatny, odbywać się w pozycji bezpiecznej dla mamy i dziecka, a używane oleje nie powinny mieć zbyt intensywnego zapachu. Masaż dla kobiet w ciąży to sposób na rozstępy, przeciwdziała również obrzękom i zmniejsza ból kręgosłupa. Przynosi głębokie odprężenie i pomaga pozbyć się zmęczenia. Na masaż w ciąży możemy się wybrać po konsultacji z lekarzem prowadzącym, najlepiej w II trymestrze ciąży.

Zabiegi SPA dla kobiet w ciąży

Część przyszłych mam po prostu pięknieje w ciąży, jednak nie wszystkie. Nierzadko skóra w ciąży potrzebuje pomocy w postaci zabiegów SPA. Hormony, zmiana diety, bezsenność – wszystko to niekorzystnie wpływa na skórę. Przebarwienia na skórze twarzy, np. ostuda – w ciąży, trądzik na plecach czy rozstępy na brzuchu spędzają sen z powiek kobietom w ciąży. Pielęgnacja skóry w ciąży może zapobiec tym defektom lub znacznie je ograniczyć. Nie wszystkie zabiegi na twarz w ciąży można wykonać, natomiast bezpieczna i polecana jest gimnastyka twarzy, czyli Facefitness. Prawidłowe i regularne ćwiczenia zapewniają naturalny efekt liftingu – najpierw wykonuje się je pod okiem terapeuty, a następnie samodzielnie w domu. Wśród zabiegów na ciało w ciąży warto szukać dostosowanych do potrzeb przyszłych mam, np. rytuał wellness Polynesia w Studio Sante. Na zabieg składają się trzy etapy: peeling, masaż i aplikacja kremu. Skóra „odżyje”, a relaks podczas zabiegu jest nieoceniony! „Peeling usunie martwy naskórek, skóra zostanie świetnie nawilżona, masaż spowoduje cudowne rozluźnienie mięśni. Nie wyjeżdżając z miasta, można poczuć się, jak w SPA na Polinezji” – mówi Elżbieta Czajkowska, kosmetolog w Studio Sante. Ucieczka od codzienności i chwila zapomnienia to coś, czego pragnie każda kobieta w ciąży!

Floating dla kobiet w ciąży

Wiele osób marzy, by doświadczyć, jak to jest, unosić się na wodzie w Morzu Martwym. Teraz można to sprawdzić, korzystając z sesji w kapsule floatingowej. Ten rodzaj relaksu jest szczególnie polecany kobietom w ciąży, ponieważ przynosi prawdziwe ukojenie i świetnie odciąża kręgosłup. Czym jest kapsuła floatingowa? Kształtem przypomina kosmiczną kapsułę, wypełniona jest słoną wodą do ok. 30 cm, a najwspanialsze jest to, że izoluje od wszelkich dźwięków i bodźców zewnętrznych. Kładziesz się na wodzie, która cię unosi. Czujesz się, jak w stanie nieważkości. Umysł ogarnia cisza i głębokie odprężenie. Podczas sesji można bezpiecznie zasnąć, a godzina snu w kapsule zapewni taki relaks, jak cztery godziny głębokiego snu w nocy. Floating dla kobiet w ciąży, to świetne rozwiązanie – redukuje ból kręgosłupa, niweluje napięcia mięśni, redukuje obrzęki, pozwala na całkowite odprężenie i odstresowanie. Woda w kapsule zawiera sól EPSOM, która ma regenerujący wpływ na skórę. Z floatingu można korzystać w II i III trymestrze ciąży, po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę.

*****

Szukając SPA dla kobiet w ciąży, warto sprawdzać, czy zabiegi faktycznie są dostosowane do specjalnych potrzeb przyszłych mam. Dobrym rozwiązaniem są także pakiety SPA dla kobiet w ciąży. Odpowiedź na pytanie, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, zawsze zależy od indywidualnych predyspozycji i ewentualnych wskazań lekarskich. Jedno jest pewne – warto dbać o skórę i samopoczucie w ciąży, bo szczęśliwa przyszła mama, to szczęśliwe maleństwo!

Dowiedz się więcej o zabiegach SPA dla kobiet w ciąży w Studio Sante

CZYTAJ TAKŻE:

EKSPERT RADZI – PRZYSZŁA MAMA W SPA

Podobne artykuły

Kapsuła floatingowa zapewnia nieziemskie doznania w postaci najgłębszego odprężenia, jakie można sobie wyobrazić. Poznaj floating – niezwykle atrakcyjny zabieg relaksacyjny.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz