Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Medycyna estetyczna budzi nasze największe zainteresowanie jesienią. To najlepsza pora, by rozważyć zabiegi odmładzające i regenerujące skórę po lecie, a także te, którym sprzyja umiarkowana aura: brak upałów i mrozów. 

 Tekst: Kaja Ostrowska

MEDYCYNA ESTETYCZNA JESIENIĄ

Medycyna estetyczna budzi nasze największe zainteresowanie jesienią. To idealny czas na zabiegi medycyny estetycznej, a zwłaszcza na zabiegi z użyciem laserów. Dlaczego właśnie wtedy? To proste – wszystkie one ingerują w strukturę skóry, ścieńczają lub przerywają jej warstwę rogową. Słowem, pozbawiają nas naturalnego płaszcza ochronnego, który chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli ta ochrona jest niewystarczająca, rośnie ryzyko powstania przebarwień, popękania naczynek, podrażnienia.
Jest jeszcze drugi powód, dla którego to właśnie jesień dobrze wykorzystać na medycynę estetyczną i upiększanie w gabinecie. Zabiegi medycyny estetycznej są skuteczne, jeśli wykonujemy je w serii, np. 3-4 w odstępach dwu-trzytygodniowych. Trzeba więc zacząć odpowiednio wcześnie, by zdążyć z kompleksową kuracją do pierwszych mrozów, kiedy znowu pewnym zabiegom trzeba będzie powiedzieć „stop”. A także – by na święta Bożego Narodzenia – zachwycić pełnią efektów.

1. MEDYCYNA ESTETYCZNA – ODBUDOWA WŁÓKIEN KOLAGENOWYCH

Wystawianie się na promieniowanie słoneczne nadwyręża komórki skóry odpowiedzialne za jej młody wygląd: zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, a włókna elastyny tracą sprężystość. To procesy naturalne, które następują wraz z upływem lat, jednak promieniowanie słoneczne znacznie je przyspiesza. Dlatego po lecie warto poddać się zabiegowi (lub zabiegom), które poprawią napięcie i jędrność skóry. Nie ma tutaj jednoznacznego wskazania co do tego, jaki zabieg medycyny estetycznej byłby najlepszy. Cel ujędrnienia można osiągnąć różnymi metodami, stosując różne preparaty i urządzenia.

MEDYCYNA ESTETYCZNA – UJĘDRNIANIE SKÓRY PROMIENIOWANIEM PODCZERWONYM

Promieniowanie podczerowene jest główną „siłą sprawczą” zabiegu nazywanego termoliftingiem, a wykonywanego za pomocą urządzenia Zaffiro. Promieniowanie podczerwone IR podgrzewa głębokie warstwy skóry, a wysoka temperatura powoduje kurczenie się i wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny, dając natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek i poprawy napięcia skóry. Ale to nie wszystko: jednocześnie pobudzony zostaje proces produkcji nowego kolagenu, a to powoduje, że finalny odmładzający rezultat będzie widoczny dopiero za około pół roku.
Termolifting Zaffiro jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Przy jego pomocy można odmłodzić nie tylko skórę twarzy i szyi, ale również brzucha, ud, biustu, ramion i dłoni.
Zalecana liczba zabiegów: od jednego do ośmiu, w zależności od wyjściowego stanu skóry i efektu, który chcemy uzyskać.

MEDYCYNA ESTETYCZNA – FALE RADIOWE PRZECIW ZMARSZCZKOM

Fale radiowe wywołują podgrzanie głębszych warstw skóry, docierając w głąb tkanki na głębokość około 2 centymetrów. Podobnie jak w przypadku promieniowania podczerwonego, wysoka temperatura powoduje skurczenie włókien kolagenowych i stymuluje produkcję nowych, dając natychmiastowy efekt w postaci odmłodzonej skóry, ale także ten odsunięty w czasie, który jest wynikiem pojawienia się nowego kolagenu. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Można wykonać go zarówno na skórze twarzy, jak i ciała.
Uwaga: w przypadku obu metod termoliftingu zaraz po zabiegu może wystąpić zaczerwienie skóry.
Zalecana liczba zabiegów: dla optymalnego rezultatu rekomenduje się serię czterech.jesienne wyzwania laser

MEDYCYNA ESTETYCZNA – STABILIZOWANY KWAS HIALURONOWY ODBUDOWUJE STRUKTURĘ SKÓRY

Stabilizowany kwas hialuronowy jest stosunkowo trwały (przy właściwej pielęgnacji utrzymuje się do 9 miesięcy). Nie dość, że wygładza naskórek, niwelując zmarszczki i bruzdy, to ponieważ jest podany w głębokie warstwy skóry, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych. Kwas hialuronowy wprowadza się w te struktury za pomocą cieniutkiej kaniuli, dzięki czemu niemal nie odczuwa się bólu, a jedynie uczucie rozpierania. Zabieg nie powoduje siniaków czy zaczerwienienia skóry. Obrzęki występują sporadycznie i ustępują ciągu 1–2 dni.
Uwaga: powakacyjna opalenizna nie jest przeciwwskazaniem do ostrzykiwania kwasem hialuronowym w celu odbudowy struktury skóry.
Zalecana liczba zabiegów: Efekt odmładzający widoczny jest już po pierwszym zabiegu, ale zwykle zaleca się trzy-cztery powtórzenia. Za pomocą stabilizowanego kwasu hialuronowego można ujędrnić skórę twarzy (również okolice ust i oczu), ale także szyi, dekoltu, ramion i dłoni.

2. MEDYCYNA ESTETYCZNA – REWITALIZACJA SKÓRY 

Po wakacjach każda skóra jest przesuszona, mniej jędrna. Mogą pojawić się na niej nowe zmarszczki lub przebarwienia, a te już istniejące – pogłębić. Jednak stopień pourlopowego spustoszenia to kwestia indywidualna, zależna od stosowanej latem pielęgnacji, w tym (przede wszystkim) ochrony przeciwsłonecznej oraz osobniczych czynników, jak rodzaj skóry i wiek. Stosując metodę mezoterapii, lekarz medycyny estetycznej może dobrać substancje lecznicze i pielęgnacyjne do indywidualnych potrzeb.

MEDYCYNA ESTETYCZNA – MEZOTERAPIA

Mezoterapia polega na wprowadzeniu w głąb skóry dużej dawki aktywnych substancji: witamin, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych, kofeiny, soli mineralnych, a także osocza bogato płytkowego (stymuluje procesy naprawcze). Zadaniem takich zabiegów jest poprawa wyglądu skóry: jej nawilżenia i napięcia oraz korekta owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, zmniejszenie przebarwień i blizn. Tę metodę wykorzystuje się także do leczenia łysienia i wygładzania cellulitu. W mezoterapii igłowej substancje aktywne wprowadza się w głąb skóry za pomocą specjalnych, bardzo cienkich igieł, używając w tym celu pistoletu do mezoterapii (umożliwia precyzyjne ustawienie głębokości wstrzyknięć oraz ilości wstrzykiwanej substancji) lub tzw. rollerów do mezoterapii. W mezoterapii bezigłowej do transportu substancji aktywnych w głąb skóry stosuje się ultradźwięki albo prąd elektryczny. Zabieg z wykorzystaniem igieł może wywoływać dyskomfort, dlatego często przed jego wykonaniem smaruje się skórę kremem znieczulającym. Po nakłuciach pojawiają się drobne krwiaki: znikają w ciągu 2–3 dni. Mezoterapia bezigłowa jest bezbolesna, może towarzyszyć jej jedynie uczucie mrowienia. Nie pozostawia śladów.
Zalecana liczba zabiegów: W obu rodzajach mezoterapii efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, ale najczęściej by był całkiem satysfakcjonujący należy wykonać kilka. Zalecenia co do ich liczby zależą od problemu, z którym zgłaszamy się do gabinetu oraz jego intensywności.Jesienne wyzwania zastrzyk

3. MEDYCYNA ESTETYCZNA – ZAMYKANIE NACZYNEK

Rozszerzone naczynka, czyli tzw. pajączki, lub większe zmiany w postaci rozlanego rumienia to częsty kosmetyczny defekt. Najlepiej poddać się zabiegowi ich zamknięcia, gdy zniknie ze skóry opalenizna (tzn. co najmniej miesiąc po ostatnim opalaniu), ale nie warto czekać też do nastania dużych mrozów. Po zabiegu należy unikać bowiem narażania skóry na skoki temperatur (mróz na zewnątrz, centralne ogrzewanie wewnątrz).

MEDYCYNA ESTETYCZNA – LASER NA PAJĄCZKI I RUMIEŃ

Laser to najlepsza metoda z zakresu medycyny estetycznej na pozbycie się pajączków i rumienia. Podczas zabiegu emitowana przez laser wiązka światła dociera w głąb naczynia, gdzie zostaje zaabsorbowana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. Wytwarzana w tym czasie energia cieplna odparowuje wodę znajdującą się w naczyniach, powodując ich zapadnięcie i obumarcie. Obumarłe, nie wypełnione krwią naczynia stają się niewidoczne. Regulowana długość fali lasera pozwala na zamykanie naczyń krwionośnych różnej wielkości, znajdujących się na różnej głębokości. Cudownym, i w pełni akceptowalnym efektem ubocznym, jest odmłodzenie skóry poddawanej zabiegowi. Pod wpływem ciepła następuje bowiem podgrzanie tkanek i w konsekwencji produkcja nowych włókien kolagenowych. Tuż po zabiegu skóra jest zazwyczaj lekko zaczerwieniona i wymaga specjalnej pielęgnacji: stosowania kremów z witaminą K i preparatów z filtrem UV z wysoką ochroną – minimum o faktorze 50. Co najmniej przez miesiąc po zabiegu nie można się opalać.
Zalecana liczba zabiegów: By usunąć pojedyncze drobne naczynia, wystarczy jeden zabieg. Większe zmiany potrzebują dwóch-trzech powtórzeń.Jesienne wyzwania skora

CZYTAJ TEŻ:

KALENDARZ PIĘKNA – MEDYCYNA ESTETYCZNA PRZEZ CAŁY ROK

SKUTECZNE SPOSOBY NA ROZSTĘPY

ENDERMOLOGIA

 

 


Podobne artykuły

Zabiegi medycyny estetycznej skutecznie poprawiają urodę i opóźniają pojawienie się widocznych oznak starzenia. Jednak, by osiągnąć oczekiwany efekt, warto wybrać odpowiedni moment na wykonanie pojedynczego zabiegu lub rozpoczęcie ich serii.
Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych.
Masz problem z osłabionymi, cienkimi i wypadającymi włosami, które co rano widzisz na poduszce? Pamiętaj, że człowiek przeciętnie traci codziennie około 100 włosów.
Pierwsze miesiące roku to dobry czas na rewitalizację skóry. Przyda jej się wsparcie po zimowych traumach i przygotowanie na letnie szaleństwa.
Beata Łapińska, dziennikarka, specjalistka PR i zarządzania marką.
Botoks potrafi zdziałać cuda. Prawidłowo wykonany zabieg daje szybkie i spektakularne efekty. Zanim się jednak zdecydujesz, sprawdź, czy jest dobry dla ciebie?

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz