Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Wykorzystuje się ją do leczenia stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów, a nawet chorób kobiecych. Dodatkowo, po zabiegach borowinowych skóra jest gładka jak aksamit.

 Borowina to torf o dużym stopniu rozkładu, powstały z obumarłej roślinności bagiennej, wykorzystywany do celów leczniczych. Złoża, z których się ją wydobywa, formowały się na ziemiach polskich około 10 tys. lat p.n.e., po ustąpieniu lodowca. Nasze borowiny słyną z czystości i wysokiej jakości, dlatego nazywane są czarnym złotem Polski. Wykorzystywane są do zabiegów leczniczych, takich jak: zawijania, okłady i kąpiele. Działanie zabiegów borowinowych polega na równoczesnym podgrzewaniu tkanek do 42-25°C oraz oddziaływaniu leczniczych składników zawartych w borowinie. Ciepło pobudza krążenie, przyspiesza wydalanie zbędnych produktów przemiany materii i wchłanianie aktywnych składników torfu.dlonie-bloto-jpeg

Borowina to przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych, nieorganicznych (przede wszystkim rozmaite sole – żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionki. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Zabiegi z użyciem borowiny powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, a także zwiększenie ukrwienia skóry. Wykorzystuje się je w leczeniu chorób reumatycznych, kobiecych i niektórych chorób narządów wewnętrznych. Zabiegi z wykorzystaniem borowiny są sporym obciążeniem dla organizmu, dlatego mogą z nich korzystać jedynie kuracjusze, którzy nie mają problemów z układem krążenia. Nie wskazane są też dla dzieci. W sprzedaży detalicznej dostępne są też plastry i pasty borowinowe do użytku domowego. Borowinę wykorzystuje się też do produkcji różnego rodzaju lekarstw i kosmetyków – szamponów, płynów do kąpieli, soli i maseczek oraz do zabiegów kosmetycznych, gdyż ujędrnia ciało, dzięki czemu pomaga pozbyć się cellulitu, wygładza zmarszczki i regeneruje włosy.
Kuracje borowinowe stosowane są w ponad 30 uzdrowiskach w Polsce.

Podobne artykuły

Polska słynie z długich i bogatych tradycji uzdrowiskowych, dziewiczej natury i... wyjątkowo pięknych kobiet.To tylko pozornie niezwiązane ze sobą fakty...
Hotel Grand Lubicz, położony w malowniczej nadmorskiej miejscowości Ustka, jest rajem dla miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Połączono tu zdrowie z urodą i rehabilitację z wypoczynkiem. Piękne stylowe wnętrza i najwyższa jakość świadczonych usług sprawią, że zechcesz tu wracać.
Szeroka piaszczysta plaża, otoczenie lasu sosnowego, uzdrowiskowy klimat oraz najnowocześniejszy na Pomorzu pięciogwiazdkowy Hotel Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka wspólnie tworzą idealne miejsce do rodzinnego wypoczynku.
Villa Park to miejsce wyjątkowe, zlokalizowane w sercu najsłynniejszego polskiego uzdrowiska, w Ciechocinku, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Zapraszamy do SPA w Hotelu Villa Park, który w konkursie Perfect SPA Awards 2018 otrzymał Nagrodę Specjalną.
Gmina Iwonicz-Zdrój to jeden z najpiękniejszych, najbardziej malowniczych zakątków województwa podkarpackiego. Położona na skraju Beskidu Niskiego odznacza się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi i klimatycznymi.
Czerwiec obfituje w wielkie wydarzenia. Kolejnym z nich będzie pierwszy dzień lata, 21 czerwca, kiedy pierwszych goœści przyjmie nowy obiekt w uzdrowisku Solec-Zdrój. Malinowy Raj Mineral Hotel to najnowszy obiekt należący do sieci Malinowe Hotele.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz